Vladimír Maršálek
Zábrdovická 11
Brno - Zábrdovice
Mob: 602/505 028
2010 © Autofólie Vladimír Maršálek Brno
Okenní fólie
Fólie protisluneèní - reflexní
Fólie reflexní jsou konstruovány tak, aby splňovaly veškeré nároky pro instalaci na okna výloh, kanceláří, bytů, výrobních hal a celých budov. Tyto více či méně reflexní fólie někdy nazývané také residenční znemožňují díky mikrovrstvě kovu průhled do místností, které mají na oknech tuto fólii a přitom však zachovávají průhled z téchto místností ven. Důležitým faktorem reflexe u těchto fólií je poměr světla dopadajícího na sklo s fólií. Proto je v noci, když se poloměr venkovního světla a světla v místnosti obrátí, do místností vidět a z osvětlené místnosti ven naopak vidět není. V nabídce jsou také residenční fólie exteriérové, které vynikají svou odolností.

Fólie privátní - pískované sklo

Fólie privátní jsou dalším typom hojně používané folie. Jde o bílé neprůhledné fólie, které však zachovávají propustnost světla. Takové fólie většinou používají jako náhražka pískovaného skla. Svoje uplatnění najdou v koupelnových koutech, v nemocnicích, sanitních vozech, a všude tam, kde chceme zamezit průhledu, aniž bychom tím přicházeli o vnější přirozené světlo. V nabídce jsou také varianty této fólie v provedení PVC, které lze zpracovávat na řezacím plotru a vytvářet z nich jedinečné designové práce. Dodávají se v klasickém bílém provedení.

Fólie ochranná a bezpeènostní

Fólie ochranné se používají na místech, kde stačí fólií sklo ochránit proti jeho vysypání při rozbití a zabránění poranění osob. Využití najdeme především ve školách, školkách v nemocnicích a úřadech a všude tam , kde hrozí nebezpečí úrazu a poranění sklem. Takovými místy jsou např. skleněné výplně dveří, vitrín a nábytkových stěn.
Fólie bezpečnostní má zabránit nejen vysypání skla z rozbitého okna či výlohy, ale hlavně zabránit průniku nežádoucích osob do objektu, kanceláří apod. Sklo s nalepenou bezpečnostní fólií při pokusu o průnik samozřejmě praskne, ale fólie sklo udrží pohromadě a odolá úderům kameny, kladivy, železnými tyčemi a dalších tvrdých předmětů. Existuje několik typů bezpečnostních fólií, včetně takových které odolají výbuchu bomby a následné tlakové vlně.